Czy powinnam poddać się operacji usunięcia torbieli spod zęba?

Witam. 20 lat temu zostalam uderzona w jedynke. Ostatnio zrobila sie torbiel na jedynce. Byla wyczuwalna na podniebieniu oraz na dzisle. Zostalam poddana leczeniu kanalowemu. Z torbieli usunieto plyn i nastepnie wypelniono kanal. Czy powinnam nadal poddac sie operacji wyluszczenia torbieli ? Podobno juz jej nie ma. Zostala tylko membrana na okolojak to tlumaczyl dentysta. Co robic??

Po prawidłowym leczeniu kanałowym potrzebny jest czas na zagojenie kości. Po 6 i 12 miesiącach konieczne jest wykonanie TK i ocena tkanek w 3D. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo że zmiana się zagoi i nie będzie potrzeby zabiegu chirurgicznego.