Czy powinnam stosować Ozempic?

Dzień dobry, jestem 56-letnią kobietą o sporej nadwadze. Przy wzroście 160 cm ważę 97 kg. Poza otyłością mam lekkie nadciśnienie i jestem pod opieką kardiologa. To właśnie kardiolog przepisał mi na spadek wagi lek ozempic. Sporo czytałam na temat tego leku i mam wątpliwości czy jest on dla mnie. Nie mam problemów z cukrem. Boję się skutków ubocznych, oraz że będę musiała brać go już na stałe chcąc aby waga nie wzrosła jeszcze bardziej. Proszę o poradę czy w moim przypadku jest to zasadne ?
KOBIETA, 56 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zasadność stosowania leku Ozempic określił Pani lekarz kardiolog, który dokładnie zna historię Pani choroby - jeśli zalecił on jego zażywanie, oznacza to, że najprawdopodobniej leczenie za pomocą tego medykamentu jest nieuniknione i ma polepszyć stan Pani zdrowia.

W związku z Pani obawami polecamy udać się na kolejną konsultację do specjalisty i odbycie z nim otwartej rozmowy na temat Pani uprzedzeń co do przyjmowania tego środka.

Więcej artykułów na podobny temat znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/ozempic-sklad-dzialanie-wskazania-i-przeciwwskazania https://portal.abczdrowie.pl/jeden-ze-skutkow-ubocznych-stosowania-tego-leku-zmiany-widoczne-sa-na-twarzy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.