Czy powinnam zgłosić się do lekarza teraz czy mogę jeszcze zaczekać?

Jestem w 6. miesiacu ciąży. Dotychczas wykonywałam badania co miesiąc i za każdym razem miałam erytrocyty i leukocyty w normie. Dzisiaj odebrałam wyniki i wszystko jest w normie oprócz trzech pozycji: leukocyty - 203,8 norma <20ul erytrocyty - 38,4 norma <10ul bakterie - 9530,5 norma negatywny<130ul Czy powinnam wcześniej zgłosić się do lekarza czy czekać na wizytę jeszcze półtora tygodnia?
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Podane wyniki badania moczu są niepokojące i wskazują na bezobjawowe zakażenie układu moczowego. W tej sytuacji proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego lub ginekologa, jeśli jest taka możliwość, w celu wdrożenia empirycznego leczenia antybiotykami - bezpiecznymi w ciąży. Koniecznie należy pobrać badanie moczu na posiew w celu ewentualnej modyfikacji leczenia na leczenie celowane.

Bezobjawowa bakteriuria w ciąży jest wskazaniem do podjęcia leczenia, gdyż istnieje duże ryzyko przejścia procesu na nerki - powstałe w ten sposób odmiedniczkowe zapalenia nerek wiąże się z ciężkim przebiegiem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.