Czy powinnam zrobić punkcję lędźwiową w przypadku zapalenia nerwu wzrokowego?

Dzien dobry Mieszkam w Amsterdamie. Choruje na zapalenie nerwu wzrokowego Leczenie prednisonem nie pomoglo. Nastapila atrofia nerwu. MRI scan nie wykazal zmialn Mad. Czy wskazana jest punkcja ledziwiowa do dokladniejszego wyniku? Pozdrawiam i dziekuje

Trzeba u Pani wykluczyć zmiany typu SM. Aby to zrobić trzeba zrobić punkcję lędzwiową.
W przypadku SM byłyby jednak chyba zmiany w NMR.
Myślę że należy się zgodzić na punkcję bo zanik nerwu to dość poważna sprawa.
Proszę też pamiętać o genetycznych neuropatiach typu Leber i inne.