Czy powłokę rogówki można jakoś odbudować, aby była bardziej odporna na noszenie soczewek?

Witam, Już od ponad pół roku mam spory problem z oczami, a konkretnie z prawym okiem. Wszystko zaczęło się w grudniu kiedy to pierwszy raz byłem zmuszony do ściągnięcia soczewek ponieważ nie byłem w stanie nawet otworzyć oka mając je założone. Oczywiście oko przekrwione. Pani doktor przypisała jakieś leki, stosowałem je i po miesiącu dalej zacząłem nosić soczewki. W lutym problem wrócił, znowu poszedłem do lekarza i znowu dostałem kolejne krople i maści - wówczas lekarz stwierdził zapalenie rogówki. Na 3 miesiące odstawiłem soczewki po 3 miesiącach i wizycie kontrolnej, na której dowiedziałem się, ze wszystko sie zagoiło zacząłem dalej nosić soczewki... przez około 3 dni... problem teraz wrócił po raz kolejny i za bardzo nie wiem już co robić. Soczewki muszę nosić ze względu na tryb życia (sport). Bardzo proszę o jakaś radę czy powłokę rogówki można jakoś odbudować aby była bardziej odporna na noszenie soczewek?

Witam.powinien Pan spróbować różnych soczewek. Może ma Pan za ciasne. Albo źle reaguje na materia soczewek lub płyn. Powinien Pan chodzić do tego okulisty który Panu soczewki dobrał. Pozdrawiam serdecznie