Popękane żyłki w oczach a noszenie soczewek

Witam. Mam popękane żyłki na oczach. Nosiłam soczewki. W sierpniu miałam zapalenie spojówek które sama sb leczyłam.Gdy oko powróciło do normalnego stanu znowu zaczęłam nosić soczewki ,ostatnio kują mnie oczy(w szczególności lewe),mam na nim żyłki a jak założę soczewki mam czerwone oczy.Byłam u lekarza rodzinnego przepisał mi soczewki Sulfac*d**i**m. Na okuliste nie mam za bardzo pieniedzy a na kase chorych trzeba bardzo długo czekac.Boję się,ze mi nie znikną i nie będę mogła nosić soczewek.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Z opisu wynika, że jest to najpewniej kolejne zapalenie spojówek. Zmiany te ustąpią, ale ich powodem są najprawdopodobniej soczewki kontaktowe. Być może nosi je Pani zbyt długo w ciągu dnia. Proszę przez najbliższych kilka dni nosić okulary zamiast soczewek i nawilżać oko tzw sztucznymi łzami (krople dostępne bez recepty).

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety, wizyta u okulisty jest bardzo wskazana. Niezbędne jest przeprowadzenie badania okulistycznego i określenie konkretnej przyczyny występujących objawów.
Mogło dojść do podrażnienia spojówek, zespołu suchego oka lub innych powikłań związanych z noszeniem soczewek.
Do czasu wizyty najlepiej używać okularów optycznych, a tylko w sytuacjach wyższej konieczności zakładać soczewki kontaktowe.
Dodatkowo w aptece można zakupić nawilżające krople do oczu np. firmy Hyaback, które powinny złagodzić objawy.