Czy poziom cukru we krwi może wpływać na niepłodność?

Witam od kilku miesięcy próbuje zajść w ciąże przy ostatniej wizycie u ginekologa (ok. 7 mies temu ) gdy pani spytał czy nie chcę leków na poiprawienie płodność stwierdziałam ze spróbuje bez. Jak do tej pory nie zaszłam w ciąże próbowałam nawet testów na owulacje. Niedawno zbadałam sobie poziom cukru i kilka dni z rzędu rano po kawie ten poziom wynosił między 59-60. Czy poziom cukry we krwi moze wpłynąć na kłopoty z zapłodnieniem ??

Piotr Pilarski

Nie, taki poziom nie może mieć wpływu.

Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Glikemia jest u Pani dostać niska należy poszukać przyczyny. Niskie poziomy glikemii raczej nie wpływają na płodność, w przeciwieństwie do wysokich.