Jak zmniejszyć poziom cukru u 19-latki?

Dzień dobry :) Mam 19 lat, 1,6m wzrostu i max 39 kg wagi. Od stycznia tego roku występuje u mnie często niski poziom cukru na czczo i czasem po posiłku. Niedawno dostałam glukometr. Po zjedzeniu jednej bułki krajzerki na śniadanie mój cukier wynosił 164 mg/dl, natomiast 2h po kolacji poziom cukru wynosił 88 mg/dl. Niestety nie wiem kiedy wynik jest za niski a kiedy za wysoki po posiłku i nie wiem jak zrobić by ewentualnie zmniejszyć poziom cukru. Proszę o pomoc

Szanowna Pani, proponuję udać się do diabetologa, który wyjaśni Pani podstawowe informacje odnośnie zasad żywienia, pomiarów glikemii. Nie wiem o jakich spadkach glikemii mówimy w Pani przypadku i dlaczego otrzymała Pani glukometr