Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysoki poziom cukru po śniadaniu przy cukrzycy ciążowej

Witam, jestem w 20. tygodniu ciąży, tydzień temu stwierdzono u mnie cukrz. ciążową i rozpoczęłam dietę oraz badania poziomu cukru glukometrem (4 x dzień). Wyniki badań glukometrem zwykle są zadowalające, jednak już dwa razy zdarzył mi się za wysoki poziom cukru po śniadaniu, mimo niewielkiej porcji i składników tych samych co przy innych posiłkach. Pomiary wyk. w ciągu tej samej min. na innych palcach różnią się nawet o 10 mg. Choruję na niedoczynność tarczycy i biorę rano Euthyrox 75 mg.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Dieta dla ciężarnych kobiet z cukrzycą

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się z dietą dla ciężarnych diabetyczek.

Dzień dobry,

Wedłu zaleceń PTD 2015 zaleca się, by glikemia 1h po posiłkach u kobiet z cukrzycą ciążową nie przekraczała 120 mg%. Jeśłi wartości ą znacznie wyższe, a dieta jest nieskuteczna, to zaleca się małe dawki insuliny do posiłków, oczywiście wszystko pod kontrolą diabetologa. Różnice na glukometrze z tej samej próbki krwi , to niestety "nasz chleb powszedni"...Deklarowany błąd oznaczenia na glukometrze nie powinien przekraczać 15% dla stężeń glukozy ≥ 100 mg/dl (5,6 mmol/l) i 15 mg/dl (0,8 mmol/l) w przypadku
stężeń glukozy < 100 mg/dl (5,6 mmol/l).

Pozdrawiam

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy