Napady obżarstwa przy cukrzycy ciążowej

Mam cukrzycę ciążową i bardzo mnie ciągnie do słodkiego mimo że wiem że nie mogę .Jestem już w 38 tyg a niekiedy sobie podjadam cos słodkiego . Co mam zrobić , nie chce aby moje dziecko yrodziło się chore. Czy zawsze jak jest cukrzyca ciazowa dziecko rodzi sie chore albo z nadwagą?

Witam,
osoba z cukrzycą ciązowa powinna być pod opieką diabetologa. Wymagana jest samokontrola poziomów cukru glukometrem. Należy przestrzegać diety tak, aby wyniki były dobre, jeśli to niemożliwe, to niezbędne jest leczenie insuliną.
Kryteria wyrównania glikemii w cukrzycy u kobiet w ciąży i cukrzycy ciążowej:
- na czczo i przed posiłkiem 3,3–5,0 mmol/l (60–90 mg/dl)
- glikemia maks. w 1. godz. po posiłku <6,7 mmol/l (<120 mg/dl)
- glikemia między 2.00 a 4.00 rano (>3,3 mmol/l) (>60 mg/dl).

http://www.diabetolog.edu.pl/aktualnosci/1-aktualnosci/29-cia-a-cukrzyca-wg-ptd-2014.html

Jeśli cukry są wyższe, to rośnie ryzyko choroby u dziecka.