Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przeprowadzać samokontrolę cukrzycy ciążowej?

Witam, jestem w 29 tyg ciazy. Stwierdzono u mnie cukrzycę ciążowa. Przez ostatnie tygodnie przebywałam w szpitalu i po konsultacji z internista zalecano abym badała cukier 2 h po głównych posiłkach i wartość prawidłowa to do 140. Dzisiaj przeglądając strony dotyczące cukrzycy natknęłam się na zupełnie inne wartości. Umówiona wizytę do diabetologa mam dopiero w następnym tygodniu. Bardzo proszę o odpowiedz jak powinnam przeprowadzać samokontrole i jakie są normy
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Dieta dla ciężarnych kobiet z cukrzycą

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się z dietą dla ciężarnych diabetyczek.

Dobry wieczór,

W przypadku cukrzycy u kobiet w ciąży zalecane wartości glikemii to: 60-90 mg/dl na czczo, i < 120 mg/dl w 1. godzinie po posiłkach.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy