Normy glukozy we krwi po posiłkach w ciąży

Witam,mam pytanie co norm glukozy we krwi po posiłkach głównych.Mam cukrzycę ciążową,jestem na diecie.Jakie są normy glukozy we krwi po posiłkach?Przeczytałam na Państwa stronie,że po dwóch godzinach ma być <140 mg glukozy we krwi.Po wizycie w poradni natomiast mówią,że ma być po godzinie zaznaczam <120 mg glukozy.Dla mnie to duża rozbieżność,nic z tego nie rozumiem.Mogłabym prosić o wyjaśnienie?dziękuję i pozdrawiam

kryteria wyrównania cukrzycy ciążowej są inne niż zwykłej cukrzycy.

Kryteria wyrównania glikemii w cukrzycy u kobiet w ciąży i cukrzycy ciążowej:
- na czczo i przed posiłkiem 3,3–5,0 mmol/l (60–90 mg/dl)
- glikemia maks. w 1. godz. po posiłku <6,7 mmol/l (<120 mg/dl)
- glikemia między 2.00 a 4.00 rano (>3,3 mmol/l) (>60 mg/dl).