Test obciążenia glukozą w 27. tygodniu ciąży oraz wynik poziomu hemoglobiny glikowanej

Witam serdecznie.Jestem w 27 tygodniu ciazy-wykonywalam test na obciazenie glukoza 75g.Oto moje wyniki:na czczo 64,po godzinie-145,po dwoch-142.75.Czy the wyniki swiadcza o cukrzycy ciazowej.Jestem na diecie,ale mam niskie cukry(na czczo OK 67-70),a po glownych posilkach zdaza sie 84-86.Zauwazylam od pew ego czasu,ze mam zawroty glowy I czesty bol glowy.Czy te wyniki swiadcza o cukrzycy?Pare dni temu wykonalam pomiar hemoglobiny glikowanej-moj wynik to 4,80.Czy jest prawidlowy?Dziekuje za pomoc.

Dzień dobry,

Wyniki badania są prawidłowe i nie uprawniają do rozpoznania cukrzycy ciążowej. Proszę raz na jakiś czas mierzyć cukry, a w razie nieprawidłowych wartości skontaktować się z lekarzem. Cukrzycę ciążową rozpoznajemy gdy glikemia na czczo wynosi >= 92 mg/dl, w 60. minucie testu >=180 mg/dl i w
120. minucie testu >=153 mg/dl. Z kolei w cukrzycy ciążowej zaleca się, aby glikemie na czczo wynosiły 60-90 mg/dl, a 1h po posiłkach < 120 mg/dl

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz