Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Test obciążenia glukozą w 27. tygodniu ciąży oraz wynik poziomu hemoglobiny glikowanej

Witam serdecznie.Jestem w 27 tygodniu ciazy-wykonywalam test na obciazenie glukoza 75g.Oto moje wyniki:na czczo 64,po godzinie-145,po dwoch-142.75.Czy the wyniki swiadcza o cukrzycy ciazowej.Jestem na diecie,ale mam niskie cukry(na czczo OK 67-70),a po glownych posilkach zdaza sie 84-86.Zauwazylam od pew ego czasu,ze mam zawroty glowy I czesty bol glowy.Czy te wyniki swiadcza o cukrzycy?Pare dni temu wykonalam pomiar hemoglobiny glikowanej-moj wynik to 4,80.Czy jest prawidlowy?Dziekuje za pomoc.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Cukrzyca a praca

Cukrzyca to obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o cukrzycy. Dowiedz się, jak cukrzyca może wpływać na pracę.

Dzień dobry,

Wyniki badania są prawidłowe i nie uprawniają do rozpoznania cukrzycy ciążowej. Proszę raz na jakiś czas mierzyć cukry, a w razie nieprawidłowych wartości skontaktować się z lekarzem. Cukrzycę ciążową rozpoznajemy gdy glikemia na czczo wynosi >= 92 mg/dl, w 60. minucie testu >=180 mg/dl i w
120. minucie testu >=153 mg/dl. Z kolei w cukrzycy ciążowej zaleca się, aby glikemie na czczo wynosiły 60-90 mg/dl, a 1h po posiłkach < 120 mg/dl

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy