Wyniki testu obciążenia glukozą w 22. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 22 tygodniu ciąży i właśnie odebrałam wyniki testu obciążenia glukozą 75 g. glukoza na czczo 69 mg/dl glukoza po 1 godzinie 111 mg/dl glukoza po 2 godzinach 80 mg/dl proszę o interpretację wyników czy glukoza nie jest za niska?

Dzień dobry,

Definicja hipoglikemii to glikemia poniżej 70 mg% (kiedyś 55 mg%), z kolei ciężarnym z cukrzycą ciążową zaleca się, aby glikemie poranne znajdowały się między 70 a 90 mg% (jeszcze rok temu PTD zalecało 60-90 mg%), tak więc nie powinna Pani się przejmować takimi wartościami glikemii. Wyniki są prawidłowe, chyba, że odczuwała Pani przy cukrze 69 mg/dl objawy hipoglikemii.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz