Wyniki obciążenia glukozą w 23. tygodniu ciąży

witam jestem w 23 tygodniu ciazy z krwiakiem podkosmowkowym dwa dni temu robilam wyniki obciazenia glukoza 75 g na czczo 66,4 po wypiciu glukozy 2 godziny pozniej wynik 54,7 co to moze oznaczac.prosze o rade bo do lekarza mam dopiero 16 grudnia

Dzień dobry,

Wyniki badań wskazują na hipoglikemię na czczo (cukier < 70 mg/dl) oraz jeszcze większy spadek stężenia glukozy w 2 h test - co może sugerować hipoglikemię reaktywną, związaną m.in. z insulinoopornością/hiperinsulinemią. Jeśli ma Pani możliwość, to proszę skontaktować się z diabetologiem wcześniej - da Pani odpowiednie zalecenia. Jeśli nie ma Pani niepokojących dolegliwości - objawów hipoglikemii, to może Pani zaczekać do planowanej wizyty. Warto przed wizytą dokonać pomiarów glikemii - na czczo, przed posiłkami 1 h po głównych posiłkach oraz 22:00 i 24:00. Wyniki oczywiście proszę zapisać w zeszycie samokontroli.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz