Czy moje wyniki testu obciążenia glukozą są prawidłowe?

Test obciążenia glukozą (75 mg glukozy) Witam, mam 21 lat. Odebrałam wyniki z krzywej cukrowej (75 mg glukozy) Wyniki. Cukier na czczo: 74 mg, po 1h - 62 mg; a po 2h - 46 mg. Co to oznacza? Czy moje wyniki są prawidłowe? Dziękuję za udzielenie informacji.
KOBIETA, 21 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Na podstawie Pani wyników badań można stwierdzić, że cierpi Pani najprawdopodobniej na hipoglikemię reaktywną, ponieważ poziom cukru we krwi spada znacznie poniżej normy po podaniu glukozy.

W związku z powyższym z takimi wynikami, powinna się Pani jak najszybciej udać do diabetologa, gdyż jest to stan zagrażający Pani zdrowiu, a nawet i życiu.

Więcej informacji o poruszanym przez Panią problemie można znaleźć pod poniższymi linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/prawidlowy-poziom-glukozy-i-interpretacja-wynikow

https://portal.abczdrowie.pl/stezenie-glukozy-po-posilku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.