Czy siarka ma wpływ na poziom cukru?

Dzień dobry .chvialsbym się zapytać czy siarka może dodatkowo obniżać cukier.mam hipoglikemii reaktywnej,a z racji tego dużo ćwiczę i chciałbym suplementowac ją z kolagenem.dziekuje za odpowiedź
KOBIETA, 40 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Siarka wchodzi m.in. w skład insuliny, dlatego jej suplementacja może mieć wpływ na poziom cukru we krwi. Niekiedy jest ona podawana osobom chorującym na cukrzycę i ma za zadanie stabilizować poziom glikemii.

W przypadku hipoglikemii reaktywnej jej spożycie mogłoby nadmiernie obniżyć poziom glukozy, dlatego jej przyjmowanie koniecznie należy skonsultować ze swoim diabetologiem.

Więcej informacji na podobny temat znajduje się w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/prawidlowy-poziom-glukozy-i-interpretacja-wynikow

https://portal.abczdrowie.pl/stezenie-glukozy-po-posilku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.