Dlaczego moje objawy wciąż się nasilają?

Dzień dobry, po odebraniu wyników badań krzywej cukrowej byłam przekonana, że wszystko jest w porządku bo „cukier nie jest wysoki” (mimo, że męczą mnie różne objawy po zjedzeniu posiłku typu nagłe osłabienie, uczucie jakbym miała zemdleć, uderzenia gorąca, senność, rozkojarzenie….cały czas się nasilają, stąd też dostałam skierowanie na to badanie) Cukier wyszedł niski więc założyłam, ze jest to spowodowane czymś innym, jednak nieco przypadkiem trafiłam na artykuł na temat hipoglikemii i chyba jednak jest coś na rzeczy…będę wdzięczna za podpowiedź, ponieważ wizytę u lekarza w sprawie interpretacji wyników mam dopiero w drugiej połowie grudnia: Glukoza na czczo: 85,4 Glukoza po 1 godz: 85,0 Glukoza po 2 godz: 53,1 Wiek: 28 lat W ciągu ostatniego roku/półtora na wadze przybyło 10 kg mimo braku zmian w stylu życia… Z góry dziękuję i pozdrawiam
KOBIETA, 28 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry

Wyniki poziomu cukru w surowicy są rzeczywiście dość niskie,chociaż prawidłowe.Niektóre z Pani objawów mogą wynikać z względnej hipoglikemii spowodowanej nadmiernym wyrzutem insuliny w przebiegu nadwagi.Odwrotny scenariusz tj.nadprodukcja insuliny i wtórnie przyrost masy ciała jest mniej prawdopodobny.Nie znając więcej szczegółów,choćby Pani BMI sugeruje zbadac jeszcze poziom insuliny we krwi na czczo i po obciażeniu glukozą