Dlaczego robi mi się słabo gdy jestem głodna?

Witam! Od kilku miesięcy około 2 godziny po posiłku robi mi się słabo, jak wstaje z krzesła bądź łóżka kręci mi się w głowie i nie mam na nic energii mimo, że jadłam bardzo pożywny posiłek typu kasza, ryba i jakieś warzywa. Staram się ograniczać cukier i wszystko z wysokim indeksem glikemicznym. Czym może być spowodowany taki stan? Moja rodzina je w bardzo podobny sposób, nawet mniej ode mnie a nie mają takich objawów. Badałam glukozę na czczo i wyszła 101mg/dL. Pani doktor stwierdziła, że to w porządku. Dodam, że jak od czasu do czasu zjem jakiś słodycz to mój stan się poprawia, ale na dłuższą metę to nie jest rozwiązanie. Proszę o podpowiedź co to może być i co powinnam w tej sytuacji zrobić

Dzień dobry,

Dieta o niskim indeksie glikemicznym jest polecana u osób, które mają zbyt wysoki poziom cukru we krwi, chcą schudnąć lub mają dolegliwości zdrowotne, w których taka dieta jest polecana. Pani poziom cukru jest za wysoki, ale warto również zbadać insulinę na czczo lub od razu zrobić tzw. krzywą cukrową, dzięki której można zaobserwować zmiany cukru i insuliny we krwi na czczo, po godzinie i po 2 godzinach od obciążenia glukozą. Na tej podstawie ustala się, czy pacjent ma jakieś dolegliwości zdrowotne.

Pani problemem może być zbyt mała ilość węglowodanów w diecie ogółem, być może przyjmuje Pani nieodpowiednią ilość kalorii w ciągu dnia. Niekiedy szybkość spożywania posiłków również ma znaczenie.

Warto sprawdzić, czy dieta jest odpowiednio zbilansowana i czy nie popełnia Pani błędów, na które trudno jest samemu zwrócić uwagę. Zachęcam do przeczytania mojego artykułu na ten temat: https://jeszfresh.pl/dieta/dieta-niskim-ig-skuteczny-sposob-na-schudniecie/

Pozdrawiam serdecznie.