Podwyższony poziom glukozy a utrata wagi

Dzień dobry, miałam poziom glukozy na czczo 124mg/dl. W powtórnym badaniu na czczo 111 a 2h po śniadaniu 96mg/dl. Chciałam zapytać, czy podwyższony poziom cukru może być związany z chudnięciem? W ciągu 4 m-cy schudłam 7kg. Czy dieta niskoglikemiczna może wyrównać poziom cukru? Po jakim czasie powinnam ponownie zbadać poziom glukozy?

Dieta redukcyjna powinna raczej korzystnie wpłynąć na poziom cukru we krwi (gdyż przeważnie podczas jej stosowania ogranicza się łatwoprzyswajalne źródła cukrów). Być może zatem obserwowany efekt jest już wynikiem diety, a poprzednio poziom glukozy był nawet jeszcze wyższy. Dieta oparta o produkty o niskim indeksie glikemicznym jest jak najbardziej zalecanym postępowaniem terapeutycznym w Pani przypadku. Badania w pierwszym okresie dobrze jest powtórzyć po 4-6 tygodniach celem stwierdzenia skuteczności postępowania, potem po kolejnych 6 tygodniach (kiedy cukier powinien powinien wrócić do prawidłowego poziomu) i potem kolejne badania wykonywać co 3 miesiące.