Wynik testu obciążenia glukozą w 26-tygodniu ciąży do interpretacji

Witam, Jestem w 26 tygodniu ciąży. tydzień temu robiono mi test z glukozą 75mg. Wyniki wyszły: na czczo: 111, 2h po wypiciu 181. Diagnoza: cukrzyca ciężarnych. Dostałam dziś glukometr do samodzielnego mierzenia cukru. Postanowiłam, że będę wszystko tak jeść jak zawsze, pić herbate z cukrem itp. Dzisiejsze wyniki: na czczo: 67, po śniadaniu 93, po obiedzie 80, po czekoladzie i batonie, 84, Wszystkie pomiary wykonywałam 2h po posiłku. Czy test glukozy mógł wyjść źle?

W ciąży glikemię kontroluje się na czczo ( przed śniadaniem) oraz godzinę ( a nie dwie ) po posiłku . Tak więc postępuje Pani NIEPRAWIDŁOWO. Warto też sprawdzić glukometr - czy mierzy prawidłowo