Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik po obciążeniu glukozą u kobiety w 18. tygodniu ciąży

Co oznacza wynik po obciążeniu glukoza 75mg u kobiety w ciazy w 18 tyg. Glukoza na czczo 103 norma do 100. Po godzinie.po obiazeniu 187 norma do 180 po 2 godzinach 109 norma do 150. Czy mam sie czym obawiac czy wynik oznacza cukrzycę ciążowa
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Leki doustne stosowane w cukrzycy

Cukrzyca wymaga nie tylko zmiany diety, trybu życia, ale również przyjmowania leków. Obejrzyj film i dowiedz się, jak wygląda leczenie doustne w tej chorobie.

Dzień dobry,

Dla kobiet w ciąży obowiązują inne normy poziomu glukozy, niż dla innych osób. Prawidłowa glikemia na czczo u kobiet w ciąży według aktualnych wytycznych Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego wynosi < 92 mg/dl. Na podstawie tych wyników można postawić rozpoznanie cukrzycy ciążowej. Proszę udać się do diabetologa, który zaleci odpowiednie postępowanie. Być może wystarczy odpowiednia dieta, ale najpierw trzeba wykonać konieczne badania i mierzyć poziom cukru we krwi.. Glikemię na czczo powinna mieć Pani od 70 do 90 mg/dl, zaś 1h po posiłkach do 120 mg/dl. Przysługuje Pani również glukometr i refundacja na paski do niego.

Pozdrawiam serdecznie.
dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy