Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badania obciążenia glukozą u 23-latki

Witam,martwię się wynikami z obciążenia glukoza 75g jestem w ciąży, na czczo mam 74,po 1h 119 a po 2h 129.Martwi mnie to że po 2h rośnie.Czy to źle?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Kontrola poziomu cukru - dlaczego jest ważna?

Lekarze wykrywają coraz więcej przypadków cukrzycy. To obecnie choroba cywilizacyjna. Dlatego warto systematycznie badać poziom cukru. Prof. Władysław Grzeszczak wyjaśnia, dlaczego kontrola cukru jest taka ważna.

Dzień dobry,

Wynik badania jest prawidłowy. Proszę się nie martwić. Według aktualnych wytycznych cukrzycę ciążową rozpoznajemy przy glikemii na czczo >=92 mg/dl, 1h >= 180 i 2h >=153 mg/dl. Proszę na spokojnie cieszyć się ciążę. Jeśli ma Pani obawy, to proszę zakupić sobie glukometr i raz w tygodniu mierzyć cukier na czczo i 1 h po głównych posiłkach, W razie niepokojących wartości proszę skontaktować się z diabetologiem. Na podstawie Pani wyników można wykluczyć w chwili obecnej cukrzycę ciążową.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy