Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prośba o opinię na temat testu obciążenia glukozą

Witam,Prosze o opinie i rade co czynic? OGTT 75g w 25tc:na czczo:93mg/dl,po 1h:150mg/dl,po 2h:46 mg/dl. Po wizycie kontrolnej u lek.prow. wdrozylam badanie glukometrem,po 1 mies. badan 1h po posilkach-wyniki w normie.W 33tc w moczu po raz trzeci od poczatku ciazy pojawily sie ciala ketonowe, zalecono powtorzenie badania. OGTT 75g w 33tc:na czczo 89mg/dl, po 1h:187mg/dl, po 2h:91mg/dl. Ponownie od 3 dni mierze poziom cukru 1h po posilkach i wszystkie wniki w normie.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Kontrola poziomu cukru - dlaczego jest ważna?

Lekarze wykrywają coraz więcej przypadków cukrzycy. To obecnie choroba cywilizacyjna. Dlatego warto systematycznie badać poziom cukru. Prof. Władysław Grzeszczak wyjaśnia, dlaczego kontrola cukru jest taka ważna.

Witam Panią,

Jeśli glikemia na czczo w ciąży wyniesie >=92 i po 1 h w teście OGTT z 75 glukozy glikemia wyniesie >=180 mg/dl, można wówczas rozpoznać cukrzycę ciążową. U Pani te warunki są spełnione. Proszę skontaktować się ze specjalistą diabetologiem, który zaleci właściwe postępowanie. Jeśli w moczu pojawiły się ketony, bez obecności glukozy, świadczą one o katabolizmie i nie wynikają z hiperglikemii- powinna Pani spożywać II kolację. Proszę skontaktować się z diabetologiem, lekarz z pewnością wszystko Pani wyjaśni.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy