Wyniki obciążenia glukozą w 24 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 24 tygodniu ciąży, właśnie odebrałam wyniki OGTT z dawką 75g, na czczo- 72mg/dl, po 1h 191 mg/dl, po 2h 112 mg/dl. Proszę o interpretację, szczególnie wyniku po 1 godzinie, w różnych źródłach są różne normy. Pozdrawiam Magda

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik glikemii po 1 godzinie nie powinien przekraczać 180mg/dl. Jednakże wartości glikemii po godzinie od spożycia glukozy nie służą do rozpoznawania zaburzeń glikemii. Pozdrawiam