Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Test obciążenia glukozą w ciąży

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące wyników testu obciążenia glukozą w ciąży. Bardzo proszę o poradę. Jestem w 19 tygodniu ciąży. Niedawno zrobiłam test obciążenia glukozą w ciąży - mój wynik to glukoza na czczo 95.9 mg/DL po 60 min 153.10mg/dla po 120 min 154.5 mg/dl. Bardzo proszę o interpretację takich wyników testu obciążenia glukozą w ciąży. Czy mogą one wskazywać na cukrzyce? Słyszałam o czymś takim jak cukrzyca ciążowa, ale nie wiem czy takie wyniki mogą na nią wskazywać. I jeśli tak to czym jest ta cukrzyca ciążowa? Czy to jakaś przypadłość, która pojawia się tylko w okresie ciąży i później mija czy może trwa dłużej? Sama już nie wiem co o tym myśleć. Czy takie wyniki testu obciążenia glukozą w ciąży są złe i mogą powodować jakieś komplikacje? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Jak leczyć cukrzycę typu 1?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. Rozpoznajemy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się ze sposobami leczenia cukrzycy typu 1.

Aktualnie cukrzycę u kobiet w okresie ciąży na podstawie OGTT rozpoznaje się, gdy co najmniej 1 wynik oznaczenia glukozy wynosi: na czczo ≥92 mg/dl (5,1mmol/l), po 1h ≥180mg/dl (10,0mmol/l), a po 2h ≥153mg/dl (8,5mmol/l). Niższe od ww. wartości glikemii uznaje się za prawidłowe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy