Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dzieci palących matek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

u kobiet w ciąży normy dla glukozy na czczo nie powinny przekraczać 92 mg/dl. Jeśli tak się stanie (tj. w Pani przypadku) – warto powtórzyć oznaczenie glukozy. Natomiast wyniki po godzinie od spożycia roztworu glukozy nie powinny przekraczać 180 mg/dl, zaś po 2 godzinach – 150 mg/dl. Zachęcam do lektury artykułu, być może rozwieje Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/test-obciazenia-glukoza.

Zatem, o ile pozornie niepokojące mogły się wydawać wyniki Pani badań glukozy na czczo, to już kolejne nie wykazują żadnych nieprawidłowości.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to problematykę cukrzycy ciążowej porusza ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/cukrzyca-ciazowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy