O czym mogą świadczyć zawroty głowy w sytuacji nieregularnego spożywania posiłków?

Dzień dobry, mam złe samopoczucie, gdy nie zjem posiłku na czas to mam zawroty głowy, osłabienie, rozdrażnienie i trzesa się mi ręce, zawsze gdy mam taki stan to pomiar glukometrem wynosi ok 75-89 i wybrałam się na krzywa glulozowa oraz i sulinowa. Wyniki glukozy na czczo to 89,po 1 godzinie 85 a po drugiej 81,za to krzywa insulinowa na czczo to 7.8 po 1 h 37.8 a po 2 godzinach 20.7 Dodam że mój ojciec i dziadek z jednej lini maja cukrzycę. Proszę o pomoc w interpretacji wyników.

Problem z utrzymaniem właściwego poziomu glukozy we krwi zaczyna być coraz częstszym zjawiskiem. Wyniki, które Pani opisuje mogą wskazywać na hipoglikemię reaktywną i wymagają konsultacji z lekarzem diabetologiem. Poposiłkowa hipoglikemia reaktywna jest wynikiem zbyt gwałtownego wyrzutu insuliny do krwi po posiłku. W fizjologicznych warunkach insulina obniża poposiłkowa glikemię do wartości optymalnych (prawidłowa krzywa cukrowa ma kształt krzywej Gaussa) , natomiast, gdy jest wydzielana w nadmiarze może doprowadzić do nadmiernego spadku stężenia glukozy we krwi, czyli hipoglikemii (jak u Pani, gdzie poziom cukru po godzinie od obciążenia glukozą jest niższy niż na czczo). Nadmierna produkcja insuliny po posiłku najczęściej związana jest z istniejącą insulinoopornością i pozostawiona sama sobie może doprowadzić do rozwoju pełnoobjawowej cukrzycy. Polecam serdecznie skonsultowanie swoich wyników z lekarzem diabetologiem lub endokrynologiem.
Pozdrawiam,