Interpretacje wyników krzywej cukrowej i insulinowej

Witam proszę o interpretację wyniku krzywej cukrowej i insulinowej na czczo oraz po spożyciu 75g glukozy glukoza na czczo 83, po 1 godzinie 145, po 2 godzinach 57. Insulina na czczo 8.82, po 1 godzinie 141, po 2 godzinach 34

Dzień dobry,

Wyniki wskazują na hiperinsulinemię i hipoglikemię reaktywną. Proszę skontaktować się z lekarzem, który wyda Pani stosowane zalecenia. Jeśli ma Pani nadwagę lub jest Pani otyła warto zmodyfikować styl życia (odpowiednia dieta, aktywność fizyczna), a w razie potrzeby rozważyć leczenie farmakologiczne, które dodatkowo ułatwi Pani redukcję insulinooporności , a przy okazji również powrót do prawidłowej masy ciała.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz