Na co wskazują te wyniki badań u 46-latka?

Dzien dobry.W wywiadze Hipoglikemia reaktywna 4 lata , tearz badanie krzywa cukrowa Glukoza 81,20 mg/dl(70-99), Glikoza po 1 h -142 mg/dl, glukoza po 2h -92 mg/dl (<140) , insilina 7,5 uLU/ml (2,6-24), Insulina po 1 h 96,7 uLU/ml, insilina po 2h 42,6 uLU/ml (test z 75 g glukozy ) endokrynolog zapisał mi glucophage 1 tyd 500 mg do obiadu , potem do kolacji 500 mg , po 3 tygoniach 1000 mg obiad i 1000 mg kolacja. Objawy zlewne poty po jedzeniu , nadmierna potliwość .W tescie w 4 godzienie dopadło mnie :zlewne poty , nerwowość, trzasace rece , słabo, okropny ból głowy przesło po cukierkach .Co ja mam ? Co mi dolega? W badaniach rosnący PTH mimo zawania vit d.Pytanie drugie posiew moczu. 10 3 CFU/ml ziarniaki Gram ( ) z rodzaju stapchyloccus- czy to się leczy?Czy po metforminie boli brzuch ?

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Prawidłowo, że wykonano diagnostykę pod kątem cukrzycy. Istotne jest, w jakim dokładnie celu były wykonywane badania oraz jakie towarzyszą, na co dzień objawy.

Na podstawie wskazanych wyników badań, można by stwierdzić, że poziom glukozy wystąpił w granicach norm referencyjnych, natomiast wartość insuliny została przekroczona po dwóch godzinach od przyjęcia roztworu glukozy. Możliwe, że wystąpiła u Pana insulinooporność, którą należałoby unormować właściwym preparatem oraz dietą.

Leczenie, które Pan otrzymał powinno być jak najbardziej trafione, jednak po tym leku mogą wystąpić objawy, które opisano. Początkowa kuracja może być trudna, gdyż dość często występują dolegliwości ze strony układu pokarmowego, jak biegunki, wzdęcia, bóle brzucha, a także problemy z potliwością i koncentracją.

W razie nieustąpienia dolegliwości zalecamy Panu konsultację z lekarzem diabetologiem. Specjalista może zdecydować o zmianie leczenia lub modyfikacji dawkowania leku.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/insulina

https://portal.abczdrowie.pl/insulinoodpornosc-terapeutyczne-wyzwanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.