Czy wyniki badania wskazują na insulinooporność?

Witam. Chciałabym poprosić o pomoc w interpretacji wyników badań glukozy i insuliny, w teście obciążenia 75 g glukozy z oceną stężenia insuliny i glukozy na czczo oraz w 1 i 2 godzinie po obciążeniu. Mój wiek to 31 lat, waga 88 kg, mam niedoczynność tarczycy, Hashimoto. Wyniki glukozy na czczo to 84 mg/dl (norma 70-99), po 1 godzinie 152 mg/dl, po 2 godzinach 113 mg/dl. Wyniki insuliny przed obciążeniem to 7,5 mIU/ml (norma to 2,0- 25,0), po 1 godzinie 25,4 mIU/ml, po 2 godzinach 42,6 mIU/ml. Bardzo proszę o podpowiedź, czy te wyniki oznaczają insulinooporność?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani wyniki poziomu glukozy i poziomu insuliny są prawidłowe i nie świadczą o insulinooporności.