Wynik badania poziomu glukozy u 31-latki do analizy

Witam, Proszę o interpretację wyników glukoza na czczo 85,2 mg/dl, glukoza po 1 h -88,9 mg/dl, glukoza po 2 h -57,7mg/dl. Insulina na czczo 13,44 ml/u, insulina po 1 h - 76,48 ml/u, insulina po 2h - 29,22 ml/u. Oczywiście udam się z wynikami do lekarza ale chciałabym już wiedzieć czy jest w nich coś niepokojącego. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Wyniki są w normie. Odnośnie diagnostyki isulinooporności zaleca się badanie hiperinsulinemicznej euglikemicznej klamry metabolicznej.