Test obciążenia glukozą w 12. tygodniu ciąży

witam , jestem w 12 tyg ciazy robilam dzis test ociazenia glukoza 75. ( poniewaz wczesniej -mies temu-mialam 105 na czczo ) teraz mam wyniki nastepujace 95 na czczo, po 1h -99 , po 2 godz 84. prosze o interpretacje wyniku . dziekuje

Dzień dobry,

Wynik glikemii na czczo w ciąży jest niestety nieco za wysoki i uprawnia do postawienia rozpoznania cukrzycy ciążowej (wg. obecnie obowiązujących wytycznych PTD 2015). Jednak glikemia 1 i 2 h po teście są prawidłowe, więc najprawdopodobniej na razie wystarczy Pani odpowiednie postępowanie dietetyczne. Proszę wziąć skierowanie do diabetologa, który wyda Pani odpowiednie zalecenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz