Czy pozostałości pieprzyków odpadna?

Dzień dobry. Dziś miałam usunięte 3 pieprzyki na ciele metodą chirurgiczną w znieczuleniu miejscowym. Przed usunięciem lekarz po obejrzeniu stwierdził , że nie wyglądają na niebezpieczne. Lekarz nie zakładał szwów. Po powrocie do domu przy zmianie plastrów zauważyłam , że są pozostawione małe resztki pieprzyków. Pieprzyki nie są usunięte w całości. Jestem bardzo tym zaniepokojona. Czy te pozostałości odpadną ? Czy mam się czym niepokoić ? Co robić w tej sytuacji? Jak dbać ? Czy zgłosić się z tym do lekarza w celu wyjaśnienia ?
KOBIETA, 50 LAT 10 miesięcy temu

Znamiona barwnikowe

Większość z nas ma charakterystyczne znamiona barwnikowe na ciele - jedni kilka, inni kilkaset. Są one niegroźne, chociaż może się zdarzyć, że rozwinie się z nich nowotwór.

Dzień dobry, opisany przez Panią przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty