Czy promieniowanie RTG jest szkodliwe dla dziecka?

Dziendobry. Proszę o odpowiedz. W 3 tyg ciąży niewiedziedzac jeszcze o niej moja córka miała wykonywany rtg pluc. Nie byłam z nią w pomieszczeniu do rtg.na czas badania byłam na korytarzu po badaniu dopiero jedynie co to w pokoju obok aby ja ubrać a wczesniej rozebrać. Czy jest w takim razie ryzyko że po badaniu promienie mogły być w powietrzu i przejść przez otwarte drzwi i naprominiowac płód? Proszę o odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Pani dziecko nie zostało napromieniowane, po zakończeniu badania nie było już żadnych promieni w powietrzu. Nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!