Dawka promieniowania w trzech RTG kręgosłupa pod rząd

Witam, W wieku 17 lat, u mojej córki, zdiagnozowano skoliozę. Podczas badania zrobiono jej 3 zdjęcia rtg kręgosłupa pod rząd. Czy taka dawka napromieniowania negatywnie wpływa na zdrowie oraz czy hamuje wzrost? Córka jest b.szczupła i drobnej budowy. Z góry dziękuję za odpowiedź, Mama Lucyna

Witam serdecznie,

Podejrzewam, że córka miała wykonywane badanie RTG kręgosłupa w trzech projekcjach z powodu skoliozy. Jest to postępowanie standardowe według wytycznych.
Dawka promieniowania nie jest duża przy wykonywaniu klasycznych zdjęć radiologicznych. Proszę się nie martwić. Jeśli ma Pani dalej wątpliwości to proszę zgłosić się do pediatry bądź radiologa w celu konsultacji.

Pozdrawiam.