Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy prostata ma wpływ na płodność?

Witam, mam obawy, że mój mąż ma prostatę, czy to może być przyczyną, że jeszcze nie mamy dzieci? Czy jeśli podda się leczeniu, jest szansa, że będziemy je mieć?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!
Prostata to narząd gruczołowy, który występuje u wszystkich mężczyzn. Pani mąż może mieć chorobę prostaty. Niestety nie określiła Pani jaką.
Niektóre choroby dotyczące prostaty mogą rzutować na płodność mężczyzny. Jednakże, aby stwierdzić zdolność mężczyzny do zapłodnienia (w przypadku niepowodzeń), należy wykonać badanie nasienia. Ocenia się w nim jakościowo i ilościowo różne parametry nasienia, np. ilość plemników czy ich ruchliwość.
Proponuję Państwu zgłosić się poradni planowania rodziny (ewentualnie do ginekologa, który zajmuje się problemem bezpłodności), a Pani mąż powinien pozostać pod opieką lekarza prowadzącego leczenie prostaty.
Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy