Czy przebicie błony dziewiczej bez żadnego zabezpieczenia grozi ciążą?

Czy przebicie błony dziewiczej bez żadnego zabezpieczenia grozi ciążą na samym początku stosunku? i zaraz po przebiciu jeżeli sie założy prezerwatywę i będzie sie kontynuować z stosunkiem to chciałbym sie dowiedzieć czy szanse na ciąże są małe śerdnie czy wysokie mniej więcej ponieważ chciałbym tak zrobić z moją dziewczyną i chcielibyśmy oszacować czy jest duże czy małe ryzyko ciąży.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, ryzyko jest mniejsze, jeżeli stosunek będzie miał miejsce w dni niepłodne. W żadnym wypadku nie jest to jednak pewna metoda antykoncepcji.

Szansa na ciążę jest przy kazdej penetracji pochwy, jeśli kontakt jest niezabezpieczony antykoncepcyjnie.
Statystyczne szacowanie jest nieuprawnione, bo prokreacja zależy od wielu zmiennych zależnych i niezależnych.
Pozdrawiam. JW