Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przeprowadzenie operacji wodniaka jądra jest konieczne?

Witam! Mam 30 lat. Lekarz urolog stwierdził u mnie wodniaka jądra i zlecił operację. Mam 3 pytania. 1. Czy jest leczenie inne niż operacja (farmakologiczne). 2. Jak wpływa wodniak na funkcjonowanie organizmu jeżeli jest nie operowany? 3. Czy można funkcjonować z wodniakiem bez operacji lub odłożyć ją na jakiś czas? Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

1. Czy jest leczenie inne niż operacja (farmakologiczne)?
- Nie. Tylko leczenie zabiegowe może ostatecznie zlikwidować wodniaka jądra.
2. Jak wpływa wodniak na funkcjonowanie organizmu jeżeli jest nie operowany?
- Raczej nie ma żadnego wpływu ogólnego na stan organizmu. Duża zawartość płynu w mosznie utrudnia choremu chodzenie, może wywoływać dolegliwości bólowe. Płyn wpływa niekorzystnie na wytwarzanie plemników, a w niektórych przypadkach powoduje zanik jądra i następowo czasami niepłodność.
3. Czy można funkcjonować z wodniakiem bez operacji lub odłożyć ją na jakiś czas?
- Na pewno odłożyć operację na jakiś czas można. Takie operacje wykonuje się w trybie planowym. Jednak pozostawienie niezoperowanego wodniaka może przynieść powikłania jak wyżej opisuje.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy