Czy przez dotknięcie wilgotnym penisem odbytu można zajść w ciążę?

Mam 17 lat. Razem z moim chłopakiem uprawialiśmy petting. On przez chwilę ocierał się penisem o mój odbyt. Wydaje mi się, że jego członek był wilgotny. Boję się, że jestem w ciąży. Nie mam jeszcze regularnej miesiączki, ale parę dni temu powinnam dostać okres, a zamiast tego z pochwy wydziela się brązowy śluz, co wcześniej się nie zdarzało przed okresem tylko po nim. Bardzo się denerwuję tym faktem i proszę o pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ocieranie się penisem o odbyt raczej nie doprowadzi do ciąży. Przyczyną ciąży może być kontakt nasienia z drogami rodnymi kobiety (srom, pochwa), kiedy np. nasienie zostanie przeniesione dłonią do pochwy. Jeśli nadal jest Pani zaniepokojona, proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!