Czy przez niedoczynność tarczycy mogę mieć problemy z koncentracją oraz uczeniem się?

Witam. Choruję na niedoczynność tarczycy. Ostatnie badanie TSH wyniosło 5,9. Została zwiększona przez lekarza dawka z Eutyroxu 88 na 112. Moje pytanie jest następujące: Czy przez niedoczynność tarczycy mogę mieć problemy z koncentracją oraz uczeniem się? Czy pojawiające się bóle głowy przy intensywnym myśleniu również mogą być tego objawem? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Tak mogą się pojawiać różnego rodzaju dolegliwości. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.