Czy przodozgryz jest dziedziczny?

Odziedziczylam przodozgryz po dziadku ze strony mamy. Leczylam go ortodontycznie I teraz jest ok. Sama mam teraz corke ktora ma miesiac. Jaka jest szansa ze ona tez odziedziczy przodozgryz I czy byloby to juz zauwazalne?

Większość przodozgryzów jesr związana z niedorozwojem górnej szczęki na tle zaburzeń metabolizmu- trawienia i odporności. Tło genetyczne to około 16% całokształtu problemu. Reszta to epigenetyka - co robimy ze swoimi genami. Dotyczy to diety, suplementacji zgodnej z mutacjami i typem metabolicznym, nadzorowanego leczenia ortopedycznego i ortodontycznego. Pozdrawiam