Czy przy jelicie drażliwym występują nudności i odruch wymiotny?
2lata temu diagnoza:jelito drażliwe(badania:tk.brzucha ok,kolonosk.-lekki stan zapalny w kątnicy,gastrosk-lekko przekrwiona śluzówka żołądka,lamblia-ujemny,h,pylori-dodatni leczony antybiot,)wszystko z powodu bólów brzucha calgo,z nasileniem w nadbrzuszu,wzdęć,przelewań,nudnści i biegunek.nic się nie zmieniło,w/w dolegliwości mam nadal zarzynający ból przed wypróżnieniem.czy w jelicie drażliwym występują nudności,odruch wymiotny?prywatnie jakie badania jeszcze zrobić żeby znależć przyczynę.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zespół jelita drażliwego jest chorobą rozpoznawaną jedynie na podstawie objawów, gdy w badaniach obrazowych oraz laboratoryjnych brak jest zmian. Może Pani robić sobie podstawowe badania krwi np morfologia oraz jonogram aby sprawdzić czy w tych układach z powodu wymiotów i biegunek nie ma nieprawidłowości. Nudności i wymioty mogą jak najbardziej występować w zespole jelita drażliwego.
Pozdrawiam.