Czy przy jelicie drażliwym występują nudności i odruch wymiotny?

2lata temu diagnoza:jelito drażliwe(badania:tk.brzucha ok,kolonosk.-lekki stan zapalny w kątnicy,gastrosk-lekko przekrwiona śluzówka żołądka,lamblia-ujemny,h,pylori-dodatni leczony antybiot,)wszystko z powodu bólów brzucha calgo,z nasileniem w nadbrzuszu,wzdęć,przelewań,nudnści i biegunek.nic się nie zmieniło,w/w dolegliwości mam nadal zarzynający ból przed wypróżnieniem.czy w jelicie drażliwym występują nudności,odruch wymiotny?prywatnie jakie badania jeszcze zrobić żeby znależć przyczynę.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

zespół jelita drażliwego jest chorobą rozpoznawaną jedynie na podstawie objawów, gdy w badaniach obrazowych oraz laboratoryjnych brak jest zmian. Może Pani robić sobie podstawowe badania krwi np morfologia oraz jonogram aby sprawdzić czy w tych układach z powodu wymiotów i biegunek nie ma nieprawidłowości. Nudności i wymioty mogą jak najbardziej występować w zespole jelita drażliwego.

Pozdrawiam.