Czy przy ostrym zapaleniu krtani można stosować inhalacje?

Lekarz stwierdził u mnie ostre zapalenie krtani. Czy mogę pomóc sobie inhalacjami? Czy raczej pogorszę sprawę ?(posiadam inhalator, nie chodzi mi o inhalacje "nad garnkiem"

Przy żadnych ostrych stanach zapalnych dróg oddechowych, z wyjątkiem ostrych duszności krtaniowych u dzieci, nie wolno stosować inhalacji. Inhalacje rozsiewają tylko bakterie, grzyby, alergeny i wirusy do dolnych dróg oddechowych eskalując zakażenie. Inhalacje są wskazane jedynie w przewlekłych stan zapalnych dolnych dróg oddechowych tzn POCHP, rozstrzenia oskrzeli, rozedma płuc, mukowiscydoza, zespoły niewydolności transportu rzęskowego itp....u ludzi z zastępczym oddechem kontrolowanym w oddziałach OJOM. Fizjologiczna droga oczyszczania samoistnego dróg oddechowych to wykrztuszanie na zewnątrz a nie wtłaczanie choroby inhalacjami do środka czyli pod prąd.