Mokry kaszel, katar i ciemnożółta wydzielina

Witam. Jestem z Kamiennej Góry.Tydzień temu skończyłem kuracje antybiotykami bo wydzielina z nosa miała bardzo ciemny żółty kolor. Trochę pomogło, lecz bakterie nie zostały pokonane do końca. Cały czas robię inhalacje inhalol'em i solą jodobromową iwanicką. Od 2 dni robię sobie płukanie zatok fixsin. Kaszel jest mokry bo wydzielina z zatok spływa po tylnej ściance gardła. Dodatkowo mam alergie na którą biorę tabletki clatra. Barwa głosu zmieniła mi się również przez ten katar i kaszel. Pomocy

Po pierwsze zakończ natychmiast wszelkie inhalacje! To właśnie inhalacje roznoszą bakterie, wirusy i grzyby z górnych dróg oddechowych do dolnych. Inhalacje to zabiegi zarezerwowane dla przewlekłych schorzeń takich jak mukowiscydoza,rozedma płuc i rozstrzenia oskrzeli, niewydolności przepony i innych mięśni oddechowych, u ludzi nieprzytomnych,zaintubowanych i po tracheostomii. Zakończ płukanie zatok, to bajer reklamowy producentów pewnych leków. Zatoki jedynie można wypłukać drogą punkcji.Przerwij wszelkie leczenia. Za trzy tygodnie pobierz wymaz z jamy nosowo gardłowej u laryngologa i daj znać jak będzie wynik