Mokry kaszel z żółtą, gęstą wydzieliną oraz katar

Witam,od tygodnia męczy mnie mokry kaszel z żółtą gęstą wydzieliną oraz katar,który toważszy mi od kilku miesięcy.Na początku 2015 roku załatwiłam sobie zatoki,z którymi męczyłam się ok 2 miesięcy..przez pewien czas nie czułam smaku..Do dziś męczę się z gęstą wydzieliną,szczególnie z rana.Dokładnie miesiąc temu miałam TK głowy po wypadku i w opisie jest,że mam zgrubienia błony śluzowej w lewej zatoce czołowej i komórkach sitowia też po lewej oraz na dnie obu zatok.Czy to coś poważnego?

Witam!
Opisane przez Panią objawy i wynik badania wskazują na przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. Obecnie natomiast mogło dojść do zaostrzenia, a spływająca z zatok wydzielina mogła doprowadzić do nadkażenia dalszych dróg oddechowych. Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego w celu zbadania Pani i zalecenia leczenia oraz skierowanie do laryngologa. Niestety przewlekłe zapalenie zatok jest sporym problemem i wymaga długotrwałego leczenia, ale im wcześniej Pani je podejmie tym lepiej.