Co oznacza przezroczysta wydzielina w gardle u 34-latka?

Pytanie moje dotyczy gęstej wydzieliny jaką widzę każdego ranka na tylnej ścianie gardła, które jest wtedy lekko zaczerwienione. Sama wydzielina jest jasna przezroczysta, czasami trochę spieniona. Kataru nie mam, nos mi się nie zatyka. Co najciekawsze w ciągu dnia tego problemu nie ma. Próbowałem płukać zatoki (fixsin) i inhalacji z mucosolwan ale nie pomogło. Co z tym zrobić, poniważ co jakiś czas w tej wydzielinie powstają bakterie czy wirusy i zapalenie gardła gotowe?

Nie płucz zatok tymi wynalazkami jak chcesz być zdrowy. Nie ma możliwości płukania zatok w warunkach domowych, ta reklama jak i wszystkie inne w mediach kłamią i nadają się do prokuratora.