Przewlekły, mokry kaszel po rzuceniu palenia

Dzień dobry! Od 2 miesięcy mam przewlekły mokry kaszel.Rzuciłam palenie,ale kaszel nadal uporczywie męczy.Wygląda to jakbym wiecznie była chora.Drogi oddechowe są zawalone wydzieliną,której nie mogę się pozbyć.Najbardziej kaszel męczy w godzinach porannych.Bardzo trudno jest wtedy odkrztusić flegmę. Wizyta u pulmonologa dopiero w czerwcu.Kaszel bardzo mnie męczy. Co robić? Co stosować, aby flegma się odrywała by szło ją wykrztusić? Czy do końca życia będę się męczyć z tym kaszlem? Proszę o radę.

W celu łatwiejszego oczyszczania oskrzeli z nadmiaru wydzieliny należy dużo pić,rano ciepłe napoje,można stosować preparaty acetylocysteiny,inhalacje z soli fizjologicznej,oklepywanie pleców.