Czy przy podanej sytuacji zachodzi konieczność wykonania operacji płytki?

Mam 61 lat jestem po operacji barku . Mam wstawiona plytke, ktora mi w niczym nie przeszkadza . Jednak drugi specjalista po konsultacji i obejrzeniu rtg, stwierdzil ,ze jest uszkodzenie miesnia nadgrzebieniowego przy przyczepie do guzku wiekszego kosci ramiennej. Konflikt guzku wiekszego kosci ramiennej z wyrostkiem barkowym w wyniku poprzecznego przemieszczenia guzka wiekszego. Moje pytanie czy po okresie 20 miesiecy jest celowa 2 operacja czy to za pozno? Jesli nie to jakim sposobem mozna to operowac? Jaka jest gwarancja w % ewentualnej poprawy stanu ruchomosci reki w barku.? Jak dlugo przebiega okres rekonwalescencji? Czy plytka musi byc usunieta , czy ma jakis okres bycia w ciele ? Czy moze byc jakies problemy w pozniejszym okresie i lepiej ja usunac . Z gory dziekuje za istotne informacjie

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie obecnie sa dolegliwości? zależy z czego jest zrobiona płytka, proszę kierowac się zaleceniami lekarza specjalisty
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.