Czy przy takiej pokrzywce makijaż permanentny jest wykluczony?

Dzień dobry, czy przy pokrzywce powstającej wskutek ucisku, makijaż permanentny jest wykluczony? Czy można zastosować środki, które umożliwią jego wykonanie? Przy ucisku (np. gdy noszę cięższą torbę na przedramieniu), skóra puchnie, ale nie robią się pęcherze. Z kolei np. po regulacji brwi (pęsetą) - skóra dosyć długo jest zaczerwieniona. Kosmetyczka podczas wykonywania makijażu używa środka znieczulającego, który jednak nie zapobiega opuchliźnie. Bardzo proszę o poradę.

Dzień dobry,

jeśli ma Pani zdiagnozowaną pokrzywkę mechaniczną to trzeba brać pod uwagę ryzyko wystąpienia objawów podczas makijażu permanentnego. Polecam konsultację z dobrym dermatologiem, aby mogła Pani rozwiać swoje wątpliwości.

Pozdrawiam,

Ewa Szmaj